Kommenteeri

Ilusat talveund, väikesed taliküüslaugud!

Loigu talus peeti sellel nädalavahetusel küüslaugu talguid.

 Pere tuli üle Eesti kokku, et järgmise aasta küüslaugud mulda saaks. Küüslaugutalu pere väikesed ja suured aitasid nii nagu oskasid. Kes sõitis traktoriga, kes tegi elu esimese pajatäie kosutavat Pilafi. Pere nobenäpud istusid traktori taga ja muudkui istutasid. Isegi talu kass, Vesi, püüdis hoolsasti hiiri ja tõi väsinud töölistele ukse ette kingituse.

Nii mõnusat ja ludinal edenenud istutamist pole enne pererahvas näinud. Ega istutamise töö pole e-mailide saatmine, et töö kaob kui musta auku ja päeva lõpus ei saa tehtud tööd silmaga vaadata ega kevadel näpuga katsuda. Seda tarkust kordab, keegi Loigu seinte vahel igal sügisel.

Siiski tundus tõesti, et see aasta oli kuidagi kergem, eks10 aastaga on midagi õpitud ka, küüned said mulda täpselt õigel ajal. Linnas oldi enne karmi äikesetormi ja järgmise aasta küüslaugud said oma esimese kastmise. Pisikesed küüslaugud jäävad nüüd lumevaipa ootama, et kevadel kasvada jaksaks.


Loigu pererahvas viskab selleks aastaks töökindad nurka kevadet ootama ja asub puhkama ja mõtisklema, kuidas järgmisel aastal veel keskkonnasõbralikumalt ja mahedamalt läbi saaks. Tarvis on heegeldada küüslaugu kotid, punuda korvid ja süüa ära PALJU küüslauku, et järgmiseks kevadeks jõudu koguda ja tervist hoida.
Soovime teilegi mahedat ja tervisliku talveaega!

Lisa kommentaar

Email again: